Piłkarska Akademia Stomilek Olsztyn

PASO Olsztyn

Czytaj

Jagiellonia Białystok partnerem Akademii Stomilka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jagiellonia Białystok została partnerem Piłkarskiej Akademii Stomilek Olsztyn!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jagiellonia Białystok została partnerem Piłkarskiej Akademii Stomilek Olsztyn!

– Szukaliśmy jak najbliżej nas klubu partnerskiego. Odezwaliśmy się do kilku klubów, a odpowiedź z Jagiellonii była ekspresowa. Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie nam zarówno korzyści sportowe, jak i pozwoli nam się wypromować. Jesteśmy małą akademią, która się rozwija i wierzę, że dzięki współpracy z Jagiellonią będziemy mogli wznieść się na wyższy poziom, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym – powiedział Jakub Dujko-Domański, prezes UKS Stomilek Olsztyn.

– Działamy od 2017 roku i mamy w naszych szeregach trenerów, którzy są wychowankami Stomilu Olsztyn. Jednym z nich jest trener Michał Alancewicz, którego wielu wychowanków występuje w Ekstraklasie i I lidze, w tym Mikołaj Wasilewski, który puka do bram pierwszego zespołu Jagiellonii. Staramy się rozwijać jak najprężniej i szukamy kolejnych partnerów. Obecnie największy nacisk kładziemy na rozwój indywidualny naszych zawodników. Mamy naszą małą „bazę” – mini-boisko oraz salę do przygotowania motorycznego. Wszystko to na razie działa w skali mikro, ale mamy nadzieję ciągle się rozwijać, dlatego też potrzebujemy partnerów, którzy nam w tym pomogą – dodał Dujko-Domański.

– Cieszymy się z pozyskania kolejnego partnera sportowego spoza naszego województwa, ponieważ jest to kolejnym dowodem na to, że nasza akademia jest coraz bardziej ceniona nie tylko w naszym regionie, ale też w całym kraju. To pokazuje również, że nie zamykamy się na współpracę jedynie w naszym najbliższym regionie czy województwie, a jesteśmy gotowi podjąć współpracę z zainteresowanymi klubami i ośrodkami szkoleniowymi na terenie całego kraju. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie obu klubom same korzyści – powiedział Sławomir Kopczewski, dyrektor jagiellońskiej Akademii.

– Współpraca będzie prowadzona na wielu płaszczyznach. Mowa tu nie tylko o zawodnikach, ale też o trenerach, którym chcemy pomagać w podnoszeniu swoich umiejętności, aby byli na jak najwyższym poziomie. Będą uczestniczyli we wszystkich naszych przedsięwzięciach, szkoleniach i turniejach piłkarskich, będą mieli możliwość odbycia staży trenerskich oraz przysłania swoich najzdolniejszych zawodników na treningi do naszej Akademii – dodał Kopczewski.

-źródło wywiadu : http://akademia.jagiellonia.pl/bez-kategorii/uks-stomilek-olsztyn-partnerem-akademii-jagiellonii/

Powiązane pliki